неділя, 15 грудня 2019 р.

Зимові посиденьки "Українські вечорниці"


      З давніх-давен линули по світу слова про Україну, про щирий і працьовитий народ, про зелені гаї, про тихі ріки та озера. Наша Україна славиться багатими традиціями та обрядами. Той, хто не черствіє душею та сповнений любові та доброти до української спадщини, повертається до традицій свого народу. Здавна існувала у нашого народу чудова традиція – вечорниці. Віддаючи шану минулому, беручи усе найкраще у наше сьогодення, ми, на вечорницях відроджуємо усе найдорожче, що є у народу: його мову, пісню, історію…
     Українська пісня!…Хто не був зачарований нею, хто не згадує її, як своє чисте, прозоре дитинство, свою юність красиву і ніжну. Який митець не був натхненний її мелодіями!… Яка мати не співала цих легких, як сон пісень над колискою дорогих дітей своїх? Українська пісня – це бездонна душа українського народу, це його слава.
     15 грудня в Гаврилівській центральній бібліотеці Переріслянської сільської ради ОТГ відбулися вечорниці української народної пісні. Завідувачка бібліотекою Марія Мельник у вступному слові розповіла про українські народні традиції, звичаї, пісні, їх відродження. 
       Господиня – Тетяна Бойко, бабуся – Вікторія Юрчак. Учасники: Тетяна Король, Анастасія Вельган, Наталія Варищук, Ірина Пилип’як, Іван Пилип’як, Олег Олійник, Володимир Іванишин, Владислав Родчин, Віталій Осіпенко. Весело співалися українські пісні з уст членкинь клубу «Берегиня»: «В саду гуляла», «Рідна мати моя», «Гиля- гиля, сірі гуси», «Несе Галя воду», «Цвіте терен», «Ой чиє ж то жито?, «Розпрягайте хлопці коні» і інші. Владислав Родчин, Наталія Варищук, Віталій Осіпенко веселили учасників і присутніх смішними історіями, Вікторія Юрчак майстерно виконала на скрипці пісню «Ой за гаєм-гаєм», а Володимир Коваль граючи на акордеоні звеселяв присутніх.
       Вечорниці закінчилися колективним застіллям, всі співали і колядували.
Наші вечорниці вже кінчати час
Кращі побажання ви прийміть від нас
І в вас, і в нас хай буде гаразд
Щоб ви і ми щасливі були.
Прощавайте, друзі, низький вам уклін
Доброго здоров’я зичим вам усім.
І в вас і в нас хай буде гаразд
Щоб ви і ми щасливі були.

Немає коментарів:

Дописати коментар