субота, 23 лютого 2019 р.

Свято мови

Мова – духовний скарб нації» - цей вислів знайомий нам з дитинства. Змалечку виховували в нас шанобливе ставлення до рідного слова, навчали премудростям мовної культури. Звичайно, що саме звідти, з дитинства, простягається та невидима ниточка між поколіннями та традиціями, між батьками і дітьми та між мовою їх спілкування. І кожен із нас пам’ятає все життя ту мову, якою спілкувався в родині. Саме вона і є рідною, материнською мовою. Бо хто скаже гарніше рідної матері, чиї слова можуть бути ласкавішими та приємнішими? Саме тому, коли святкується міжнародний день рідної мови, представники різних народів називають свою рідну мову материнською мовою, мовою свого народу.   
     В Гаврилівській бібліотеці відбулося свято рідної мови. "Мова народу - то цвіт усього його життя, яке починається за межами історії, цвіт, що ніколи не в’яне і вічно знову розпускається". Так писав про мову відомий український поет Павло Тичина. І дійсно, мова зберігає історію народу, його духовну красу, культуру, самобутність. Це творіння багатьох поколінь, код усієї нації - такими словами розпочали свято ведучі Іванна Одокій та Роман Мельник.
      Поетичні слова про мову прозвучали у віршах українських письменників, які декламували Павло Одокій, Володимир Мельник, Яна Олійник та у піснях, які виконували Христина Хабайлюк "Мово моя", Іванна Одокій "Мова у серці народу" та Володимир Коваль "Мова єднання". Молитву до рідної мови прочитала Марійка Мороз.
     Завідуюча бібліотекою Марія Мельник розповіла про значення збереження рідної мови як найбільшого скарбу нації та провела мовознавчу вікторину, яку діти з захопленням слухали і відповідали на запитання.
     Для користувачів бібліотеки також була представлена книжкова виставка "Мова - душа народу",де присутні мали змогу ознайомитись.
     Кожен присутній на святі залишив у своєму серці краплину любові до рідної мови. Ми вкотре пересвідчились, яка чудова, мелодійна і гарна українська мова. Тож, бережімо її, цінуймо, шануймо заради нашого майбутнього, бо без рідної мови немає нас, немає України!
Немає коментарів:

Дописати коментар