неділя, 26 травня 2024 р.

ПАТРІОТИЧНА ГОДИНА «ГЕРОЇ НЕСКОРЕНОЇ КРАЇНИ»

     23 травня – День Героїв, свято величі духу українських вояків-борців за волю України, символ незборимості української нації, передусім лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської доби, гайдамаків, опришків, січових стрільців, вояків Армії УНР, ОУН-УПА, а також героїв Небесної сотні та військових ЗСУ, які віддали свої життя у повномасштабній російсько-українській війні за свободу України.
   Сьогодні після служби Божої в церкві Архистратига Михаїла відправилась панахида за загиблими героями села Гаврилівка: Дмитра Ткача, Михайла Федорчака, Степана Петрика, Івана Мельника та всіма Героями України. На знак пам’яті патріотів України завідувачка Гаврилівською бібліотекою Марія Мельник з активними учасниками провела патріотичну годину «Герої нескореної країни» біля банерів наших ГЕРОЇВ біля могили «Борцям за волю України».
     Вшанували ГЕРОЇВ хвилиною мовчання: метроном на «Пливе кача по тисині»
     Ведучі: Анна Грицяк та Оксана Іванишин звертались до присутніх з болем і тривогою: «Горем і болем війна увірвалась в кожну українську домівку, кривавою лінією пройшла через кожне серце, кожну долю. Наш священний обов’язок – навіки зберегти пам'ять про тих, хто відстояв перемогу в тій жахливій війні, тих, хто став жертвою смертельних жорен нацизму».
   Віталія Хабайлюк та Анна Гавкалюк з жалем і тривогою декламувала вірші нашої односельчанки Галини Чик - «Ми той народ, що вірить в світло і добро», «Нас захищають люди безстрашні», присвячені нашим ГЕРОЯМ. Читці Анна Сідляр, Анжеліка Хабайлюк, Соломія Ломиш, Анастасія та Вероніка Коцюбан читали щемливі до сліз вірші: «Памятайте про тих, що безвісті пропали», «Ти думав, що я вмиюся слізьми?», «Бог не виїхав з України».
      Тетяна Сідляр, Ангеліна Гаврильчук та Вероніка Богдан запалили вогонь пам’яті і поставили біля банерів з іменами Героїв.
    Учасники клубу «Недільна світлиця» виконали пісню «Ой у лузі червона калина». Іванна Одокій заспівала пісню «Мальви».
   На завершення патріотичної години «Герої незламної країни» хор церкви Архистратига Михаїла виконав гімн «Боже великий, єдиний нам Україну храни», де всі присутні долучилися до співу.
      Староста села Василь Грицків сказав: «Ми будемо гідними нащадками й ніколи не забудемо подвигу. Ми перед Вами, Герої, у вічному боргу за обірвані життя, скалічене дитинство, загублену юність, зруйновану долю! Дякуємо, що відстоювали Вітчизну!».
   Завідувачка Марія Мельник звертаючись до присутніх сказала, що: «Сьогоднішній День ГЕРОЇВ є особливо актуальним, присвячений всім тим, хто віддав життя в боротьбі за рідну землю та її свободу і сьогодні захищає рідну Україну від російського окупанта. Подякувала Богу і ЗСУ за можливість жити і працювати, а також всім присутнім на заході. Світла і вічна пам’ять всім загиблим!
      Слава Україні!  Героям Слава!
Немає коментарів:

Дописати коментар