четвер, 18 травня 2023 р.

Дефіле вишиванки

     Вишиванка – символ нації, ознака українськості. День вишиванки – не офіційне свято, але стало дуже популярним, його відзначають не тільки в Україні, але всюди, де є українці.
     До Дня вишиванки в Гаврилівській центральній бібліотеці відбулось дефіле вишиванки. Взяли участь у дефіле на «імпровізованому» подіумі діти різного віку. Наймолодшим модельєрам Максиму Грицяку і Ангеліні Гавкалюк, які дефілювали свої вишиванки по чотири рочки. Валентин Богдан і дівчата: Анна Грицяк, Яна Олійник, Вікторія Юрчак, Вероніка Богдан, Оксана Іванишин, Марія Мазур, Ірина та Наталія Грицяк, Тетяна та Анна Сідляр впевнено крокували на подіум, даючи можливість гарно роздивитися їх вишиванки.
     Цього року злилися дві дати в один день: день музеїв і день вишиванки. Так, як при бібліотеці є міні музей, відвідувачі мали можливість подивитися не тільки на вишиванки, але і на вишиті рушники, салфетки, подушки, і зробити світлини біля фотозони. В музеї із задоволенням робили фотографії у вишиванці, цікавилися експонатами, книгами про історію української вишивки та народного вбрання.
      Біля фотозони вишивки майстринь відвідувачі радо робили фотографії: сім’я Грицяк, сім’я Богдан, староста села Василь Грицків, Марія Лавришин, Світлана Ласкович, Галина Гринів.
   Завідувачка бібліотекою Марія Мельник сказала: «Продовжую і далі творити українську вишивку. Ми не маємо права мовчати і в часі війни! Усі ці місяці повномасштабної війни росії проти України я не зупинялася, творчо працювала, не знаючи, коли, де і як зможу показати свої нові роботи. Нещодавно усвідомила, що усі ми зараз дуже потребуємо теплоти особистих зустрічей. Ворог хоче знищити нашу ідентичність, нашу самобутність, наші традиції. Тому мусимо тримати і мистецький фронт, не переривати творення коду української нації».
    За горнятком смачної кави жваво проходила дискусія. Односельчани щиро дякували за таке чудове і незабутнє свято вишиванки, яке подарувало присутнім багато приємних вражень і позитиву, адже направду було яскраво, цікаво, незабутньо і надзвичайно патріотично!
      Марія Мельник дякувала всім, хто приходив дивитися вишивки у бібліотечну світлицю.
Немає коментарів:

Дописати коментар