понеділок, 19 грудня 2022 р.

"По Вкраїні з краю в край ходить Святий Миколай"

      День Святого Миколая – свято, на яке з нетерпінням чекають діти, які рано в цей день знаходять під подушкою чи біля ліжечка солодкі подарунки. Саме з Миколая в Україні розпочинається цикл зимових свят. Цього року на дива чекають не лише діти, а й дорослі – кожному з нас хочеться, щоб війна закінчилася якнайшвидше.
    Про джерело справжньої святості і доброти, постаралися донести користувачі Гаврилівської центральної бібліотеки у своїх віршах і піснях для своїх односельчан.
   Сьогодні в церкві Архистратига Михаїла після Святої літургії відбулося свято "По Вкраїні з краю в край ходить Святий Миколай", яке підготувала завідувачка бібліотеки Марія Мельник. За Миколая був Володимир Мельник, ангел Оксана Іванишин, учасники свята були Анна Грицяк, Софія Демчук, Соломія Андрейчук, Тетяна Воробець, Вероніка Гавкалюк, Інна Шуляк, Ігор Хабайлюк, Соломія Ломиш, Анастасія Коцюбан.
     На завершення свята заспівали пісню "Ой хто, хто Миколая любить", а всі присутні в церкві приєдналися до співу. Отець Роман подякував і подарував образки всім учасникам заходу, а Миколай подарував солодощі всім присутнім дітям в церкві. Свято пройшло дуже цікаво і святково.




пʼятниця, 9 грудня 2022 р.

«Григорій Сковорода – український Сократ» - до 300-річчя від дня народження

     Григорій Сковорода – видатний український філософ-містик, богослов, поет, поліглот, педагог, найцікавіша постать історії українського духу, 300-літній ювілей якого ми відзначаємо цього року. Автор байок, пісень, ряду філософських творів, серед яких «Сад божественних пісень», «Байки харківські», «Убогий жайворонок». За життя Сковорода не видав жодної книги. Натомість читачі його шукали самі, масово читали та цитували, переписували рукописи та поширювали їх. Головним змістом людського існування Григорій Сковорода вважав самопізнання. Все своє життя він наполягав на освіті, протиставляючи свої ідеї ідеям церковної схоластики. Був переконаний, що Боже царство знаходиться всередині кожної людини. Сковорода вів незвичайний, мандрівний спосіб життя, за що названий українським «Сократом».
   В Гаврилівській центральній бібліотеці до відзначення 300-ліття Сковороди оформлена тематична виставка «Григорій Сковорода – український Сократ», провели літературні читання «Сковороди зоря у вічність промовля». А нещодавно відбувся круглий стіл «Григорій Сковорода – мандрівний учитель життя». У вступному слові завідувачка бібліотеки розказала про цікаві факти з життя, розкрила його багатогранну обдарованість, адже саме Г. Сковороду називають сучасники «Мандрівною академією», «людиною-університетом» своєї епохи, котрий символізує просвітництво та самопізнання усієї нашої нації. Присутні дізналися особливості його понад десятирічного навчання у Києво-Могилянській академії, педагогічної діяльності в Переяславі та Харкові, написання староукраїнською та латинською мовами творів, філософських трактатів, що виражали особисту духовну свободу поета-педагога, музиканта, філософа, і які й досі з повагою вивчають сучасники.
   Час, коли свобода нашої країни вкотре під загрозою, розуміння власної культурної ідентичності, переосмислення історичної спадщини, плекання особистої та національної свободи є особливо важливими. Звичайно, шлях українців до свободи є довгим і тернистим, до якої ми прийдемо по-справжньому лише тоді, коли кожен українець знайде її в собі. І саме тривалий 300-денний діалог із Григорієм Сковородою є тими кроками українців до свободи, що допоможуть кожному відчути актуальність його ідей для викликів сучасності.





четвер, 8 грудня 2022 р.

"Подорож у країну прав"

     В Україні щороку, починаючи з 2008 р., проводиться Всеукраїнський тиждень права, що включає 10 грудня – День прав людини, який відзначається з нагоди річниці прийняття Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 р. Загальної декларації прав людини.
    В рамках проведення Всеукраїнського тижня права в Гаврилівському ліцею в 5-А і 5-Б класах пройшла зустріч з Людмилою Туєшин (заступник начальника відділу Надвірнянського бюро правової допомоги), модератором якої була завідувачка Гаврилівською центральною бібліотекою Марія Мельник.
   Людмила Василівна провела цікаву і змістовну бесіду з учнями, яка перейшла у дискусійну, ігрову форму спілкування. Учні були проінформовані про свої права, про найпоширеніші правопорушення, здійснювані неповнолітніми, про види відповідальності за скоєні правопорушення та про особливості адміністративної і кримінальної відповідальності неповнолітніх. Дискусійним виявилося обговорення питання про взаємні обов’язки батьків та дітей.
   На завершення Галина Одокій і Роман Мельник (класні керівники) та учні подякували завідувачці бібліотекою Марії Мельник за організовану зустріч та Людмилі Туєшин за кваліфіковану, змістовну інформацію.





вівторок, 6 грудня 2022 р.

"Хустка - наш оберіг"

    День хустки - ще одне красиве свято, яке з’явилось недавно в Україні. Мабуть, не випадково обрали дату святкування 7 грудня, коли народилась відома українська художниця, залюблена у дивоцвіт квітів, Катерина Білокур. Хустка – це також мистецьке полотно, на якому квітують квіти, як на картинах Білокур. Здавна хустка вважалась українським національним аксесуаром, який зберігає в собі старовинні традиції. Це — невід’ємна частина української культурної спадщини.
  Завідувачка Гаврилівською центральною бібліотекою приєднується до Всесвітнього дня української хустки. Організувала флеш–моб «Зроби фото з хусткою» . В книгозбірні влаштувала виставку-інсталяцію «Хустка – наш оберіг».
    Традиції живуть – доки ми їх продовжуємо і пам’ятаємо!
     











понеділок, 5 грудня 2022 р.

"Є така професія - Батьківщину захищати"

    Щорічно 6 грудня в Україні відзначається День збройних сил. Дата свята обрана не випадково. Незабаром після здобуття Україною незалежності, 6 грудня 1991 року, був ухвалений закон «Про Збройні сили України». Цей день присвячений всім українським військовослужбовцям, які служать або раніше служили в українській армії. Саме на армію, згідно з Конституцією України, покладаються завдання з оборони країни, захисту її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності.
    В Гаврилівській центральній бібліотеці для хоробрих військовослужбовців провели щирі онлайн – вітання з активними користувачами Анною Грицяк, Оксаною Іванишин, Яною Олійник. Подарунком стала пісня у виконанні Христини Хабайлюк «Мальви».
     Охочі відвідувачі мають можливість познайомитись з викладкою книг, присвячену мужнім захисникам України – про історію української зброї, війн, військовою символікою держави та становленням Збройних сил.