неділя, 28 квітня 2024 р.

Зустріч поетесою Софією Казюк

Поетом не можна стати,

на поета не можна вивчитися,

ним можна тільки народитися.

  Сьогодні в Гаврилівській бібліотеці відбулась зустріч з поетесою – Софією Казюк. Наша односельчанка представила свою першу збірку поезій «Для душі».
    Пані Софія спочатку розповіла про себе, а потім із задоволенням декламувала свої вірші.
   Завідувачка бібліотекою Марія Мельник подякувала гості за цікаву зустріч і побажала творчого натхнення, Божого благословення та якнайшвидшої всім нам ПЕРЕМОГИ.
  До побажань долучилася Олександра Гайдаш (керівник будинку культури), їй дуже сподобалась поезія Софії Казюк, тож на згадку придбала новеньку збірку поетеси.




пʼятниця, 26 квітня 2024 р.

"Чорний біль Чорнобиля"

   Серед усіх трагедій які пережило людство, Чорнобильська катастрофа, не має аналогів за масштабами забруднення екологічної сфери, негативного впливу на здоров’я, психіку людей, їхні соціальні, економічні і побутові умови життя.
  До найбільшої техногенної катастрофи ХХ сторіччя – аварії на Чорнобильській АС в Гаврилівській бібліотеці відбулась година-роздум "Чорний біль Чорнобиля" . Завідувачка бібліотекою Марія Мельник розповіла про причини катастрофи в Чорнобилі, її наслідки, а також ознайомила присутніх з книжковою виставкою "Мужність і біль Чорнобиля", на якій представлені книги про чорний квітневий день, коли стався вибух, про подвиг ліквідаторів-чорнобильців, які ризикуючи собою першими прийняли на себе вогонь атомної катастрофи.
    Активна відвідувачка книгозбірні Ірина Гараздюк продекламувала вірш "Земля тремтить від вибухів і диму".
   Доземний уклін всім вогнеборцям, ліквідаторам які захищали не лише Україну, а й усе людство!




неділя, 21 квітня 2024 р.

«Нехай вогонь в серцях палає, а пожеж хай не буває»

   17 квітня в Україні щороку відзначають День пожежної охорони. Працівники пожежної охорони ризикують власним життям, рятуючи людей, майно, будівлі та споруди.
    Свято до Дня пожежної охорони сьогодні відбулось в Гаврилівській бібліотеці з активними користувачами під орудою завідувачки книгозбірні Марії Мельник.
   На початку свята прозвучав Гімн України,а також хвилиною мовчання вшанували ГЕРОЇВ нашого села Дмитра Ткача, Михайла Федорчака, Степана Петрика та всіх ГЕРОЇВ, які загинули в російсько-українській війні.
    З вітальними словами до працівників пожежної охорони звернувся голова Переріслянської ТГ Володимир Молдавчук і подарував сувенірні пожарні машини. Також до привітань долучився староста села Василь Грицків.
  Учасники свята Анна Грицяк, Анастасія Приймак, Софія Хабайлюк, Дарина Грицків, Олександр Олексюк, Вероніка Гавкалюк, Анастасія та Вероніка Коцюбан, Максим Грицяк, Соломія Ломиш, Дарина Гаврильчук, Евеліна Зеленчук, Яна Олійник, Іван Федчишин постаралися донести до присутніх наскільки небезпечна і складна робота вогнеборців у віршах та прозі.
  Присутні на заході Мар’яна Грицяк і Оксана Приймак щиро привітали рятувальників з професійним святом, подякували голові територіальної громади Володимиру Івановичу за старання працювати на користь громади, а також за його сприяння у відкритті пожежної частини у нашому селі. Теплі і щирі слова прозвучали для завідувачки бібліотекою Марії Мельник за цікавий проведений захід і подарували квіти.
    На завершення Марія Мельник привітала працівників пожежної охорони і подарувала на згадку їм сувенірні медалі «Фахівець своєї справи» від Гаврилівської бібліотеки.










неділя, 7 квітня 2024 р.

Хресна дорога на час війни "Господи, врятуй мене, врятуй їх, врятуй нас".

     Господи Ісусе Христе, ти йшов Хресною дорогою по грубому колючому камінні. Воно тяжко ранило Твої пресвяті ноги. А сьогодні Україна йде своєю Хресною дорогою, йде по камінні, руїнах, обгорілій землі. Ми складаємо сьогодні перед тобою важкі тягарі наших сердець, що страждають разом з нашою Україною. Жертвуємо нашу молитву за Україну. Молимося за те, щоб закінчилася війна, щоб якнайшвидше була ПЕРЕМОГА. 
     Сьогодні в церкві Архистратига Михаїла, з благословення отців Романа та Юрія, завідувачка Гаврилівською бібліотекою Марія Мельник з активними користувачами: Веронікою та Вікторією Демчук, Анною Грицяк, Яною Олійник, Іваном Федчишиним, Веронікою Гавкалюк, Соломією Ломиш, Тетяною та Анною Сідляр, Марією Мазур, Оксаною Іванишин, Анастасією Романюк, Ангеліною Гаврильчук, Марією Грицяк, Тетяною Олійник, Василем Сідляр, Анною Гавкалюк, Веронікою Андрусяк, Тарасом Хабайлюком, Євгеном Боднарем проходили стації Хресної дороги "Господи, врятуй мене, врятуй їх, врятуй нас!". “Претерпівий за нас страсті, Ісусе Христе, Сину Божий, помилуй нас” – витало храмом і вірилося, що так як, Ісус падав і вставав, зневажений нами за наші ж гріхи, встане з колін і воскресне наша багатостраждальна Україна, зраджена своїми ж дітьми. Ідучи від стації до стації, розважання переплітались під мелодію пісні «Чи ти був на Голгофі», а зображення картин про війну транслювались за допомогою мультимедійної презентації (оператор Володимир Мельник). На кожній стації учасники ставили квіти і запалену свічку біля стіп  Ісуса на розп’ятті.
     Мабуть, не одне людське серце стрепенулося від слів, що звучали під час проходження стацій, не одна християнська душа, роздумуючи над страстями Господніми, відчула той біль і страх, які відчував Син Божий, ідучи на смерть.
       На завершення о. Юрій наголосив, що така спільна молитва є чудовою нагодою до глибшого усвідомлення про несправедливий засуд і смерть Христа, через наші погані вчинки, а тому має спонукати до глибшого співчуття і більшої любові до Ісуса. Щиро всім подякував і подарував образки.