неділя, 11 грудня 2016 р.

"Свята Катерина - захисниця жіночої долі".

     Сьомого грудня християни відзначають день Святої великомученицi Катерини. Свято Катерини вважалося найзнаменнішим серед жіночих свят українців, адже Катерина є заступницею шлюбу та наречених.
     Свята Катерина  легендарна християнська свята, великомучениця, дочка знатного правителя міста Александрії. Історія ця дуже сумна.  Краса, вченість, слава багатства манили до Катерини багатьох залицяльників, але праведна вона прагнула пошуків Істини буття світу.  Благочестивим життям та молитвами Катерина досягла такого стану, що їй дано було побачити в чудесному видінні  прекрасного юнака, тобто самого Ісуса Христа. Він подарував дівчині обручку та сказав їй: «З цього дня приймаю тебе в наречені, наречені вічні; да не буде у тебе віднині жениха земного».
     Сталося так, що заручитися з красунею Катериною зажадав сам імператор Максиміан – язичник, який приїхав до Олександрії та закохався у дівчину. Але Катерина не тільки не зрадила Ісусові, але й привернула до нього імператрицю, улюбленого полководця імператора з його охоронцями, а також філософів, які прийшли переконати Катерину у перевагах віри язичників. Всі її послідовники прийняли мученицьку смерть. Останньою було жорстоко страчено й саму Катерину.
      В Україні ставлення до Катерини, як і до інших святих великомучениць, було особливим: довірливим і житейським. Отже невипадково свято Катерини називали святом дівочої долі.
      Сьогодні в нашій бібліотеці відбулося чергове засідання клубу "Берегиня". Так як  у членах клубу є Катерина, то ми присвятили її це свято зі співами, жартами, приказками та подарували їй на згадку невеличкий приз.   

Немає коментарів:

Дописати коментар