пʼятниця, 16 травня 2025 р.

Презентація книги Юрія Шкрумеляка «Листи з неволі»

    У затишній атмосфері бібліотеки села Гаврилівка відбулася зворушлива подія — презентація книги Юрія Шкрумеляка «Листи з неволі». Цей збірник листів, написаних автором у часі політичного ув’язнення, став ще одним цінним внеском у збереження історичної пам’яті та духовної спадщини українського народу.
    Презентували видання упорядниці — провідний бібліотекар Ланчинської міської бібліотеки для дітей Наталія Яремин (Ланчинська ТГ) та членкиня НСПУ Мирослава Гордєєва-Мельник (Коломийська ТГ), які з великою відповідальністю підійшли до своєї роботи, дбайливо зібравши та впорядкувавши листування Шкрумеляка. Вони розповіли присутнім про складний життєвий шлях автора, його незламну волю, глибоку віру та любов до України, що звучить у кожному рядку листів.
    Під час презентації особливу увагу приділили не лише змісту самого видання, а й постаті Юрія Шкрумеляка — журналіста, письменника, в’язня сталінських таборів, який, попри жорстокі умови, зумів зберегти людяність і силу духу. У своїх листах він часто писав про рідних, про надію на краще майбутнє та про цінність національної ідентичності.
   Захід пройшов у теплій, майже родинній атмосфері. Присутні з інтересом слухали спогади, зачитані уривки з книги та враження упорядниць. Презентація не лише ознайомила громаду з новим виданням, а й стала нагодою для глибшого осмислення трагічних сторінок української історії.
  Книга «Листи з неволі» — це не просто видання, це живе свідчення мужності, віри та нескореності. І сьогодні, як ніколи, такі голоси з минулого мають звучати — аби ми пам’ятали, за що боролися наші предки, і берегли здобуту свободу.
   Активні користувачі бібліотеки Яна Олійник та Соломія Лахманюк декламували вірші Юрія Шкрумеляка «Молитва за рідну мову» і «Молитва за рідну маму».
    На завершення заходу завідувачка бібліотекою Марія Мельник подякувала всім, хто долучився до заходу! А особливо подякувала колегам за візит до Гаврилівської книгозбірні, за подаровану книгу «Листи з неволі», яка обов’зково знайде свого читача, побажала Божого благословення, мирного неба, міцного здоров’я, натхнення, щасливого майбутнього.





четвер, 15 травня 2025 р.

Святкова нарада до Дня вишиванки.

    У цей особливий день, коли вся Україна вшановує свою національну спадщину через вишиванку — символ нашої ідентичності, краси й незламності — працівники культури Переріслянської ТГ зібралися на святкову нараду.
   Це була не просто робоча зустріч, а справжнє свято єдності, натхнення та любові до українських традицій. У вишиванках, з посмішками та натхненням ми обговорювали нові ідеї, культурні ініціативи та плани, які вже зовсім скоро втілимо разом!




середа, 14 травня 2025 р.

День вишиванки в бібліотеці: живе слово і жива нитка традиції - зустріч з вишивальницею села

     Одне з найулюбленіших і найпоширеніших в Україні різновидів народної творчості є вишивка. Вона присутня в кожній українській хаті - це наш генетичний код, це оберіг, це історія нашого народу, викладена нитками на полотні.
   Напередодні Дня вишиванки в Гаврилівській бібліотеці панувала особлива атмосфера — тепла, натхненна та сповнена українського духу. Завідувачка бібліотекою Марія Мельник провела зустріч з надзвичайною майстринею-вишивальницею, жителькою села Марією Лавришин.
     Пані Марія поділилася своїм творчим шляхом, показала унікальні зразки вишивки та відкрила для всіх охочих символіку орнаментів. В її доробку є багато вишитих серветок, рушників, чоловічих та жіночих сорочок, подушечок, скатертин, різних картин та багато іншого. А особливою гордістю є вишиті нею образи, такі як: «Хресна дорога» - 14 стацій (подарувала в церкву Архистратига Михаїла), «Різдво Ісуса», «Тайна вечеря», «Ангел Хоронитель» і «Ісус вийшов з гробу» і ін. В даний час завершує свою роботу «Плащаниця».
   Завідувачка бібліотекою подякувала всім, хто долучився до заходу! А особливо подякувала майстрині за її щирість, тепло і величезну працю. Кожна нова вишивка-це новий підхід до узору. Головний секрет її успіху-це любов до вишивки. Свою любов до вишивання вона прищеплює підростаючому поколінню. І щоб вишивка була найкращою - проявляє свою фантазію, творчість, видумку та старання. Кожен стібок — це любов, закладена у тканину, і саме цим поділилася з присутніми наша гостя. Як не можна уявити Україну без пісні й танцю, так не можна уявити п. Марію без вишиванки.




 


субота, 10 травня 2025 р.

Літературно – музична вітальня «Матусенько, голубонько, благословенна будь!»

    День матері – одне із найбільш зворушливих свят, яке приходить до нас щороку, у другу неділю травня, коли сонце своїм промінням зігріває весняну землю, коли природа оживає і дарує свої неповторні барви. Все це нагадує, що настав час привітати найдорожчу людину у світі – матусю. Не треба приховувати в цей день добрих слів, не треба соромитися чистих сліз вдячності, а треба зібрати їх у щирий віночок подяки нашим матерям.
    В переддень свята Матері в Гаврилівській бібліотеці з благословення пароха Романа Григораша відбулась яскрава, цікава літературно – музична вітальня «Матусенько, голубонько, благословенна будь!», яку підготувала завідувачка бібліотекою Марія Мельник. Всі разом помолилися до Богородиці.
      З уст дітей Яни Олійник, Анни Грицяк, Дарини Грицків, Максима Грицяка, Дарини та Дмитра Амброзяк, Святослава Гараздюка, Артема Дрогомирецького, Ангеліни Кнігніцької, Марії Федюк, Валентина Богдана, Дениса Ікавця, Мілани Андрусишин, Ольги Кінаш, Віталії Хабайлюк, Оксани Іванишин, Софії Хабайлюк, Вероніки Гавкалюк лунали теплі, щирі та прекрасні слова вдячності і любові для найдорожчих у світі матерів - Матері Божої-Діви Марії, матері-неньці України, рідній матусі. Музичним сувеніром для мам, бабусь були пісні: «Мамо» - Яна Олійник, «Мамочко моя» - Софія Хабайлюк, «Бабусю» - Дарина Грицків. Окрасою свята стала гумористична сценка Уляни Пилип’юк «Заздрість – це слабість» у виконанні Оксани Іванишин та Яни Олійник.
     На завершення свята Марія Мельник привітала всіх з святом Матері і разом з діточками подарували мамам і бабусям квіти.
       Свято пройшло цікаво і це стало ще однією сходинкою до родинного єднання в бібліотеці.
     Сьогодні Україна переживає важкі і трагічні часи. Триває війна з російським агресором на Сході нашої країни. Українські матері втрачають своїх дітей, жінки - чоловіків, діти – батьків. Наші славні захисники захищають кордони України, борячись із ворогом. Та ці лихі часи неодмінно минуть. І чудове материнське свято буде сповнене тільки радості, вдячності й тепла.








четвер, 8 травня 2025 р.

«Червоний мак – квітка пам’яті» - майстер - клас

     Пам’ять. Це не просто частина історії. Пам’ять – це наша совість, біль, наша гордість.
    8 травня Україна разом з Європою та світом відзначає День пам’яті та примирення і вшановує мужність і відданість тих, хто здобував перемогу над нацизмом у Другій світовій війні. Немає на українській землі такої родини, у літописі якої б не залишила страшні сторінки та жахлива війна, відлуння якої болить і сьогодні.
     Сьогодні в Гаврилівській бібліотеці до Дня пам’яті та примирення пройшов особливий майстер-клас із виготовлення квітки червоного маку — символу пам’яті про загиблих у Другій світовій війні. У теплій і творчій атмосфері учасники заходу власноруч створювали ці знакові квіти, вшановуючи пам’ять мільйонів жертв війни та переосмислюючи цінність миру. Маємо пам’ятати, щоб ніколи не повторилось.
    Слава нашим воїнам-героям минулого і сьогодення! Слава їх героїзму, відданості і мужності! Слава Україні!