середа, 29 січня 2025 р.

«Крути: і сум, і біль, і вічна слава» - година пам’яті

    29 січня ми відзначаємо День пам'яті героїв Крут – день, коли молоді студенти, заледве озброєні та навчені, пішли на нерівний бій проти значно сильнішого ворога, захищаючи свободу та незалежність України. Їхня незламність та готовність до самопожертви стали символом непереможного духу українського народу.
   Сьогодні, у часи випробувань та війни, ми бачимо ту ж відвагу та рішучість у наших захисниках і захисницях, які стоять на сторожі нашої країни. Їхній подвиг є продовженням боротьби, яку почали герої Крут. Вони нагадують нам, що свобода вимагає не лише визнання, а й захисту, часто – за високу ціну.
      В день відзначення в Україні Дня пам'яті героїв Крут в Гаврилівській бібліотеці у котрий вже раз зібралися, щоб пом’янути той славний час, коли в офіру Батьківщини себе принесли кращі з нас. В Гаврилівській бібліотеці пройшла година пам’яті «Крути: і сум, і біль, і вічна слава». Марія Мельник, завідуюча бібліотекою ознайомила присутніх з історичними подіями в Україні, цікавими фактами про битву під Крутами та наголосила: «Пам’ятати своїх героїв дуже важливо, адже герої – це ті найкращі, яких ми, нажаль, втрачаємо. Крутянці в нашій історії посідають особливе місце – вони одні з перших віддали свої життя за ново проголошену Українську державу. Минає107 років, а ворог не змінився! Нові Герої і нові бійці знов віддають життя. Так, як тоді... За матір, доньку, сина, сестру, кохану дружину, за неньку – Україну».
     Учасники дозвілєвого клубу «Недільна світлиця» виконали пісню «Під Києвом, під Крутами».
    У цей день ми згадуємо героїв минулого і чинимо шану тим, хто зараз бореться за наше майбутнє. Нехай їхня відвага та самопожертва надихає нас кожен день. 
       Слава Героям Крут! Слава сучасним Героям України!



неділя, 26 січня 2025 р.

«Розколяда для Захисника»

   Місяць січень для кожного українця є особливо святковим. Ми урочисто відзначаємо дні Божого об'явлення: у таїнстві Різдва Христового Господь запрошує нас до Вифлеєму, щоб у простоті та покорі , як пастухи і мудреці, приступити до ясел, у яких Він об'являється світові як Дитя Еммануїл, що значить «з нами Бог», а у таїнстві Хрещення Господь запрошує нас на Йордан, де Ісус хреститься і об'являється світові на початку своєї привселюдної місії – провадити нас до Царства Божого.
    Цикл новорічно – різдвяних свят завершує розколяда, яка покликана не тільки відродити традиції, притаманні кожному населеному пункту і характерні саме для цього величного християнського свята, але й примножити їх.
     26 січня в сільському клубі с. Фитьків Переріслянської ТГ відбулись колядницькі благодійні фестини «Розколяда для Захисника», за участі художніх колективів ТГ. Там проходили справжні різдвяні дива на всі смаки – колядки, щедрівки, театралізовані дійства, вертепи. В такому дійстві з сучасним Різдвяним вертепом взяла участь завідувачка Гаврилівською бібліотекою Марія Мельник з своїми активними користувачами книгозбірні. Маленькі молодці мали за честь вперше виступати на сцені іншого села разом з великими, народними колективами.
     Ролі виконували: воїни – Максим Грицяк, Святослав Гараздюк, Олександр Олексюк; святий Михаїл – Денис Ікавець; ангелики – Дарина Грицків, Мілана Андрусишин, Ольга Кінаш; зла сила – Дмитро Амброзяк; орк – Іван Федчишин; Шевченко – Владислав Щербатий; воїни Небесної Сотні – Вікторія та Вероніка Демчук, Дарина Гаврильчук; волонтери – Дарина Амброзяк, Валентин Богдан, Марія Федюк; ангел із зіркою – Вероніка Гавкалюк. Звучали колядки «Нова радість стала», «Святкує Вкраїна, хоч в серці тривога». 
     Ми так щиро віримо, що Різдвяна зірка запалить у ваших серцях гарячу любов та вогонь віри в краще майбутнє неньки-України, а новонароджений Боже Дитятко Ісус принесе всім нам, та нашій неньці Україні довгоочікуваний справедливий мир та ПЕРЕМОГУ!


неділя, 19 січня 2025 р.

Ланцюг єдності «Нас об’єднує Україна!»

    22 січня ми відзначаємо одне із знакових свят української держави - День Соборності України. День Соборності – це не лише свято минулого, а й нагадування про важливість єднання та спільної роботи для досягнення великих цілей. Сьогодні ми знову виборюємо свою волю, самобутність, гідність та правду. Ми маємо пам’ятати, якою ціною нам діставалась та й досі дістається свобода і маємо бути вдячними синам та донькам України, які впродовж нашої історії боролись і продовжують виборювати державну Незалежність. Ми маємо бути свідомі того, що лише в єдності та соборності ми можемо перемогти ворога і побудувати сильну та незалежну державу.
      В Гаврилівській бібліотеці відбулось вшанування хвилиною мовчання ГЕРОЇВ нашого села: Дмитра Ткача, Михайла Федорчака, Степана Петрика та всіх хто загинув у боях, захищаючи Україну.
    Завідувачка книгозбірні Марія Мельник ознайомила присутніх з історичними фактами і традицією свята. З найкращими привітаннями - віршами в День Соборності України донесли користувачі Гаврилівської бібліотеки: Вероніка та Віталія Демчук, Іван Федчишин, Вероніка Гавкалюк, Максим Грицяк, Дарина Грицків, Олександр Олексюк, Святослав Гараздюк, Владислав Щербатий, Денис Ікавець, Дарина та Дмитро Амброзяк, Мілана Андрусишин, Ольга Кінаш, Валентин Богдан, Марія Федюк.
    На завершення заходу Марія Мельник звернулася до дітей: « Пам’тайте, діти, що ви – майбутнє України. А Україна – це ви! Тож давайте підтримаємо традицію «живого ланцюга» і візьмемося за руки та покажемо, що наша країна єдина і соборна».
      Всі присутні створили живий ланцюг єдності і незламності в руках з прапорами України. Діти виголошували лозунги «В день злуки тримаємось за руки», «В єдності наша сила».
        Зберігаємо спокій. Віримо в ЗСУ. Разом до ПЕРЕМОГИ!!!






неділя, 12 січня 2025 р.

«Я син свого народу» - літературне рандеву

   12 січня в стінах Гаврилівської бібліотеки панувала особлива атмосфера. Тут зібралися шанувальники поезії та всі небайдужі до творчості Василя Симоненка, щоб відзначити 90-річчя з Дня народження видатного українського поета, публіциста та громадського діяча.
     Василь Симоненко прожив коротке, але яскраве життя. Поет-шістдесятник, поет-лірик, поет-сатирик і просто незвичайна людина, яка безоглядно любила навколишній світ, любила життя, своїх батьків, а звідси – і народ, і, безумовно, Україну, яка «була в його грудях», «у чолі і в руках». Далеко не кожен поет зважувався на правду. До 80-х років ім’я Василя Симоненка не промовляли, а твори не друкували. Та настав час – народ все-таки пізнав його і оцінює нині як належить.
      І сьогодні звучала його поезія із вуст Анни Грицяк, Анастасії Романюк, Яни Олійник, Світлани Макарської. Захід під назвою «Я син свого народу», підготовлений завідувачкою бібліотеки Марією Мельник, став справжнім святом слова.
      Тож прислуховуємось до голосу Василя Симоненка, яким він і сьогодні вітає життя: «Я воскрес, щоб із вами жити під шаленством весняних злив...»; читаємо і перечитуємо його твори, щоб вчитися на власних помилках не повторювати їх знову. І за будь-яких обставин тримаймося однієї із багатьох мудрих настанов нашого поетичного і світоглядного Пророка: «Я хочу бути правді вічним другом і ворогом одвічним злу!»




четвер, 9 січня 2025 р.

Всесвітній день миру

     «Всесвітній день миру» або «День всесвітніх молитов про мир» — міжнародне свято, яке відзначається щороку, 1 січня, в перший день нового року. Цього дня віруючі звертаються з молитвами до Бога послати мир на Землю і припинити всі кровопролитні війни.
      Міжнародний день миру є символом надії та співчуття для мільйонів людей у всьому світі, які прагнуть завершення збройних конфліктів та побудови світу без війн та страждань.
     Особливо це відчуття нині актуальне для нас – українців. Цей день – не лише символічна дата, але й важливе нагадування світу про те, що в нашій країні вже три роки триває жорстока і кривава війна, яку почала росія. Ми пережили стільки випробувань і втрат, що справді можемо сказати, що як ніхто розуміємо цінність миру. Загальне гасло Всесвітнього дня миру: «Пробач, і ти отримаєш мир».
       Саме під таким гаслом в Гаврилівській бібліотеці пройшов перший день нового року. І це не випадково, оскільки мир є дуже важливою умовою для кожного, без винятку, жителя на землі. Також в цей день є велике свято - Святого Василія.
    Завідувачка книгозбірні Марія Мельник разом з учасниками дозвіллєвого клубу "Недільна світлиця" і всіма, хто завітав в бібліотеку, молилися за мир і Перемогу в Україні, колядували та прославляли Ісуса Христа, намагалися сповна передати відчуття та створити атмосферу свята.
      Співаючи різдвяних колядок, кожен з нас вкотре переосмислює подію народження Спасителя. Ми знову відкриваємо свої серця, щоб прийняти і зрозуміти значення Його приходу для всього людства.
        Ми так щиро віримо, що Різдвяна зірка запалить у ваших серцях гарячу любов та вогонь віри в краще майбутнє неньки-України.




середа, 8 січня 2025 р.

«Степан Бандера-лицар української незалежності».

    Найяскравішою знаковою постаттю серед подвижників українського національно-визвольного руху, беззаперечно, є Степан Бандера, який був провідником ОУН, організатором, символом героїчної та непохитної боротьби українців за власну державність й свободу.
   Саме Бандера врятував честь України і зумів організувати народ на відчайдушну боротьбу за нашу національну незалежність і державність, підніс український патріотизм до найвищої жертовності.
   До 116-річниці від дня народження Степана Бандери (1909–1959) – українського політичного діяча, лідера українського національно-визвольного руху 30-50-х рр. ХХ ст. у Гаврилівській бібліотеці створено виставку-персоналію «Степан Бандера-лицар української незалежності».
   На виставці представлена література, яка містить спогади учасників національно-визвольної боротьби, документи, дослідження сучасних істориків, науково-популярні видання про появу УПА та ОУН на політичній арені України, історії про безмежний патріотизм та героїзм українських повстанців, безстрашну і самовіддану їх підтримку народом. В книгах можна переглянути багато документів і фотографій. Також літературна виставка допоможе простежити життєвий шлях людини, яка мала у собі найкращі чесноти Української нації.
   Степан Бандера своїм нескореним духом, жертовною боротьбою за волю України сколихнув не одне серце. Не одну душу. Він справді став символом нашої нації, українства. 
     Степан Бандера назавжди залишиться яскравим прикладом високого служіння українській нації.

 

Різдвяний вертеп

     Різдво Христове - це одне з найбільших і найулюбленіших свят українців. Воно асоціюється з дивом, радістю і мріями, які збуваються у цю ніч. Вже кілька років підряд у наших людей одне велике і спільне бажання - мир і перемога над ворогом, тому бажаємо, щоб воно обов’язково збулося.
     Сьогодні, в час Різдвяних свят, активні користувачі Гаврилівської бібліотеки під орудою Марії Мельник і благословення о. Романа Григораша прославляли Дитятко Боже Різдвяним вертепом, колядками та віншуванням в церкві Архистратига Михаїла та у бібліотеці.
   Ролі виконували: воїни – Максим Грицяк, Святослав Гараздюк, Олександр Олексюк; святий Михаїл – Денис Ікавець; ангелики – Дарина Грицків, Мілана Андрусишин, Ольга Кінаш; зла сила – Дмитро Амброзяк; орк – Іван Федчишин; Шевченко – Владислав Щербатий; воїни Небесної Сотні – Вікторія та Вероніка Демчук, Дарина Гаврильчук; волонтери – Дарина Амброзяк, Валентин Богдан, Марія Федюк; ангел із зіркою – Вероніка Гавкалюк. Звучали колядки «Нова радість стала», «Святкує Вкраїна, хоч в серці тривога», де присутні в церкві долучилися до співу.
     Ми так щиро віримо, що Різдвяна зірка запалить у ваших серцях гарячу любов та вогонь віри в краще майбутнє неньки-України.
    Щиро вітаємо вас з Різдвом Христовим! Бажаємо радості, сімейного затишку, тепла, посмішок. Хай новонароджений Боже Дитятко Ісус принесе всім нам, та нашій неньці Україні довгоочікуваний справедливий мир та ПЕРЕМОГУ, а яскрава різдвяна зірка об’єднає усіх нас!               Христос Рождається! Славімо Христа!






"ХАЙ РІК НОВИЙ, РІЗДВО ХРИСТОВЕ ВАМ ПОДАРУЮТЬ МИР І ПЕРЕМОГУ!

   Христос рождається! Щиро вітаю з Новим роком, Різдвом Христовим і всіх, хто носить ім'я Василь - з Днем ангела. Бажаю благословенного Богом переможного року. В дарунок прийміть віночок колядок від дозвілєвого клубу "Недільна світлиця", який діє при Гаврилівській бібліотеці.